Szafa – można powiedzieć podstawowy element w domu, który ma każdy. W takiej lub innej formie szafa pozwala na organizację naszych ubrań i bielizny jednocześnie zapewniając pozostałą przestrzeń wolną do zaaranżowania. Rodzajów szaf mamy kilka. Dziś zajmiemy się szafą narożną.

Szafa tradycyjna a szafa narożna

Klasyczne szady oprócz faktu, że mogą zabierać więcej miejsca i często posiadają uchylane drzwi, co zabiera miejsce w pomieszczeniu. Zdarza się również, że chcąc maksymalnie wykorzystać przestrzeń właśnie taką szafą wiele tracimy. Stawiamy bryłę, która nie jest w stanie pomóc nam odpowiednio zorganizować to, co posiadamy w danym pokoju pozostawiając puste, nie zaaranżowane przestrzenie. Szafa narożna sprawdzi się w takich przypadkach doskonale. Dodatkowym atutem szafy narożnej jest fakt, że jeśli wykonujemy ją na zamówienie możemy zdać się na oko projektanta i oprócz tego, że idealnie dopasować ją do naszej przestrzeni, to jeszcze sprawić, by środku również pozwalała na maksymalne wykorzystanie. 

Ustawienie szafy

W szafie narożnej zmieścimy zarówno odzież osobistą, jak i domowe akcesoria. Przestronna strefa narożna w szafie to idealne miejsce na kołdry, koce czy pledy. Całą przestrzeń możemy dowolnie zaaranżować. Świetnie sprawdzi się w sypialni, ale również w niedużym przedpokoju. Szafa narożna biała lub czarna to najczęściej wybierane odcienie, ale tak naprawdę jedynym co nas ogranicza jest nasza wyobraźnia. W przypadku, na przykład pokoju dziecięcego możemy dodać wzorki lub naklejki. Jest to mebel, który oprócz funkcji praktycznej ma również wyglądać i pasować do naszego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *