Sypialnia – miejsce niezwykle istotne i wymagające klimatycznej atmosfery. To tam ma panować porządek, ma być dobra energia, a przede wszystkim to tam mamy się czuć dobrze. W tym celu każdy element powinien być taki jak sobie wymarzymy. Dziś zerkniemy na stoliki nocne.

Potrzeba

Podczas urządzania sypialni wiele uwagi poświęcamy wszystkim elementom, ale często zapominamy o tych najmniejszych, ale równie ważnych. Mowa tu o szafkach nocnych, których rola w sypialni bywa wręcz nieoceniona. Często jednak ten zakup spychamy na daleki plan nie dostrzegając w nim żadnego potencjału.

Zalety szafki nocnej

Przede wszystkim pomaga ona zorganizować przestrzeń wokół łóżka. Dzięki temu niczego rano nie zbijemy, nie stłuczemy czy nie rozlejemy. Wszystkie potrzebne elementy mamy blisko siebie w bezpiecznym ułożeniu. Dodatkowym atutem jest oczywiście fakt, że jest to element wystroju, który dopełnia całości obrazu naszej wymarzonej sypialni. 

Wymiary i umiejscowienie szafki 

Wymiary powinny być dobierane przede wszystkim do wielkości łóżka, ale również całościowo do pomieszczenia. Nie chcemy przecież, by zajmowały one aż tak dużo miejsca. Jest to organizacyjny element, ale dodatkowy. Standardowo zaleca się, aby stolik był równy z wysokością mebla do spania lub nieznacznie od niego wyższy. W tym momencie warto się również zastanowić czy zakup dwóch szafek, by postawić je symetrycznie przy łóżku to również dobry pomysł. Każda strona ma wtedy swoją organizacyjną przestrzeń, a dodatkowo nasze oko cieszy symetria. Praktycznie każdy sklep z meblami online mający kategorię sypialnię pozwoli nam na dobranie takiej szafki nocnej o jakiej marzymy. Dostępne są różne kolory, faktury i kształty; różne rodzaje zamknięcia oraz różne wielkości. Możliwości jest całe mnóstwo! Po wybraniu wielkości, ilości oraz designu szafki warto się również zastanowić czy chcemy, by nasza szafka nocna była stojąca, czy też może podwieszana. Podwieszenie sprawi, że o wiele łatwiej będzie nam sprzątać. Z drugiej strony, jeśli stylowo nie pasuje to do nasze sypialni (mamy ją urządzoną w mniej nowoczesnym stylu) takie rozwiązanie może się nie sprawdzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *