Urządzając mieszkanie czy dom częstym pytaniem, które pojawia się już na początku jest: “w jakim stylu urządzić przestrzeń?”. Nie jest to proste pytanie zwłaszcza, gdy osoby decydujące mają różny gust.

Art deco

Styl art deco można określić mianem ponadczasowej elegancji. To propozycja dla tych, którzy cenią luksus i nie muszą oszczędzać. Bogate dekoracje oraz najlepsze jakościowo materiały. We wnętrzach pojawia się często szkło, chromowana stal, egzotyczne drewno, srebra, marmur oraz skóry. W stylu art deco często dominują geometryczne kształty: trójkąty, czy romby. Podstawą paletą kolorów tego stylu są biele, szarości, beże oraz czerń.

Skandynawia

Styl skandynawski to obecnie jeden z najbardziej popularnych kierunków urządzania wnętrz. Meble i dodatki są zazwyczaj wykonane z naturalnych, niekiedy ekologicznych surowców. Przestrzeń jest połączeniami bieli z niebieskim oraz szarością zestawioną z czernią. Barwy spokojne, stonowane i nieco chłodne. Są to jednak połączenia, które do wszystkiego pasują – nie ma więc obawy, że dodatki, które kupimy nie będą pasowały do wystroju. W tym stylu króluje minimalistyczne wzornictwo i funkcjonalność. Jak najbardziej więc sprawdzą się tu nowoczesne meble.

Loft a romantyzm

Niezwykle popularne loftowe wnętrza również zyskały swój indywidualny styl. Surowe, proste i minimalistyczne wnętrze, które odpowiednio urządzone może być naprawdę ciepłe i przytulne. Dominują otwarte przestrzenie, jasne kolory i dużo światła. Jeśli chodzi o materiały spotkamy tu surową cegłę, beton, a nawet meble wykonane z palet. Są to przestrzenie o nieco wyższych niż standardowo sufitach. Innym ciekawym stylem jest romantyzm. To jeden z cieplejszych i przytulniejszych rodzajów aranżacji wnętrz. Dominują tu jasne, pastelowe kolory, jasne meble, motywy kwiatowe. W tym stylu zobaczymy również cienkie i zwiewne firanki, piękne narzuty czy różne rodzaje mniejszych i większych poduszek. Wszystko to tworzy unikalny, romantyczny klimat. W stylu romantycznym królują odcienie kolorów pastelowych: kość słoniowa, purpurowy róż, błękity i seledyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *