Podczas wyboru mebli stajemy przed odpowiedzią na jedno z istotniejszych pytań: matowe czy z połyskiem? Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy.

Co warto wziąć pod uwagę zanim podejmiemy decyzję?

Jednym z czynników jest na pewno metraż i rozmieszczenie mebli w domu. Drugą istotną kwestią będzie ilość światła w domu i to jakie światło dominuje – naturalne czy sztuczne. Zaraz po tym warto się zastanowić w jakim stylu mamy lub chcemy mieć urządzone wnętrze. Niejeden sklep z meblami online oferuje obydwa rozwiązania.

Wysoki połysk

Meble z błyszczącymi frontami kiedyś określane były jako te „z wyższej półki”. Dzisiaj wciąż kojarzą się nam z elegancją. Chodzi o klimat jaki wywołują w danym pomieszczeniu, ale również o refleksy i odbicia światła. To wszystko wpływa chociażby na optykę pomieszczenia. Szczególnie efektownie wyglądać będą takie błyszczące fronty przełamane szkłem i zamontowanym wewnątrz półek oświetleniem. Niezależnie czy wybierzemy jasne czy ciemne fronty – efekt wysokiej elegancji gwarantowany. Jeśli zdecydujemy się na połyskujące fronty w kolorze czasem nie warto będzie już dodawać do tego wzorów – będzie to efektem samym w sobie. Meble z błyszczącymi frontami przypadną do gustu osobom ceniącym minimalizm, modernistyczne formy i klasyczną elegancję. Będą doskonałym rozwiązaniem głównie do dużych, nowoczesnych pomieszczeń. Świetnie będą pasowały do szkła, betonu i stali.

Szlachetny mat

Mat doskonale prezentuje się na praktycznie każdym rodzaju materiałów. Najlepiej wygląda jednak na frontach imitujących drewno. Lakier bez połysku pozwala na zachowanie naturalnej struktury drewna. Fronty z jasnych gatunków drewna ocieplą wnętrze, za to te o ciemniejszym zabarwieniu nadadzą pomieszczeniu klasy i eleganckiego charakteru. Takie rozwiązanie sprawdzi się dla osób ceniących sobie klasyczną elegancję. Będą one pasowały do stylu skandynawskiego czy prowansalskiego. Powierzchnie wykończone matem są zwykle znacznie bardziej odporne na uszkodzenia i zarysowania. Podobnie sprawa się ma w przypadku kurzu czy zabrudzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *