Urządzanie mieszkania czy domu to przygoda praktycznie bez końca.. Obok sypialni takim najważniejszym i najbardziej czasochłonnym pomieszczeniem będzie kuchnia.

Meble jasne

Niezależnie od tego czy masz osobną kuchnię, czy też może jest ona połączona z salonem jedno pewne – jasne meble nie będą przytłaczające. Dodatkowo niezależnie od światła będą wyglądać tak samo dobrze. Łatwiej będzie również pod kątem zbierania się na nich kurzu czy czyszczenia. Przy mniejszych i ciaśniejszych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się meble z połyskiem, które odbiją światło optycznie powiększając pomieszczenie. Jasne meble już na pierwszy rzut wydają się eleganckie i schludne. Oczywiście dużo łatwiej będą na nich widoczne zabrudzenia, ale…w porównaniu do ciemnych nie ma aż takiej różnicy! Można to potraktować jako dodatkową motywację do częstszego sprzątania.

Meble ciemne

Jeśli mamy mieszkanie lub dom w stylu glamour lub art deco, lub zwyczajnie jesteśmy indywidualistami i cenimy sobie elegancję, to ciemne meble w kuchni będą odpowiednim wyborem. Nie jest to najczęstsza sytuacja, ponieważ z reguły stawiamy na rozwiązania bezpieczne. Kto jednak powiedział, że to jedyne dobre rozwiązanie? Ciemne meble nie oznacza również czarne. Odcieni mamy całe mnóstwo. Oczywiście w przypadku takich odcieni kurz, odciski palców czy krople wody będą doskonale widoczne – ciemne meble rządzą się swoimi prawami. Tanie ładne meble znajdziemy w wielu sklepach – warto jednak rozpocząć od decyzji w jakim stylu i w jakich odcieniach chcielibyśmy urządzać nasze wnętrze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *