Poza takimi czynnikami jak rozmiar czy wielkość niezwykle istotna jest miękkość materaca. Chodzi tutaj dokładnie o jego wypełnienie, a jest ich kilka rodzajów. 

Materac sprężynowy i kieszeniowy

Materac sprężynowy to jeden z najczęstszych wyborów. Sprężyny w kształcie klepsydr są połączone za pomocą sztywnego drutu. W takim mechanizmie nacisk na jednej części materaca będzie odczuwalny na całej jego powierzchni w sposób równomierny. Można powiedzieć, że jest naprawdę wytrzymały. Sprawdzi się w przypadku łóżek jednoosobowych lub dwuosobowych w których śpi wyłącznie jedna osoba. Nie jest to najlepszy wybór dla par. Drugą odmianą materaców sprężynowych są materace kieszeniowe. Różnica polega na tym, że każda ze sprężyn umieszczona jest w oddzielnych kieszeniach co daje możliwość stworzenia kilku stref twardości i dużo lepszego dopasowania materacu do kształtu ciała. 

Materace piankowe i lateksowe

Najbardziej elastyczne i dopasowujące się do kształtu ciała są materace piankowe. Mogą one posiadać również dodatkową warstwą elastyczną, co zapewnia śpiącym wygodę podczas odpoczynku. Z kolei dla osób cierpiących na alergię świetnym rozwiązaniem będzie materac lateksowy, który zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie utrudnia rozwój drobnoustrojów.

Twardość materaca a wygoda

Nie jest prawdą, że im twardszy materac tym lepiej śpimy. Jeśli chodzi o sprawdzenie twardości mamy do czynienia z pięciostopniową skalą oznaczeń: od H1 do H5. To pierwsze oznacza materac bardzo miękki, a ostatnie bardzo twardy. Najbardziej popularne są obecnie materace średnio twarde i twarde. Twardość materaca uzależniona powinna być od wagi osoby dla której jest owy materac. Te miękkie poleca się osobom z nadwagą, a te twarde zaleca się osobom szczupłym. Sklep z meblami online – praktycznie każdy, który oferuje kategorię sypialnia posiada w swojej ofercie również materace. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *