Kiedy zabieramy się za wymarzone urządzanie domu na przeszkodzie staje nam jedna rzecz zaraz po tym jak wstępnie wybierzemy w jakim stylu chcemy, by była urządzona owa przestrzeń. Chodzi o to co do czego pasuje, a co zupełnie nie powinno być koło siebie.

Brak konsekwencji oraz brak pomysłu na rozmieszczenie

Tyczy się to nie tylko mieszania ze sobą stylów, ale również odcieni kolorów czy użytych materiałów. O ile niektóre style można ze sobą zmieszać i wygląda to doskonale, o tyle pewne połączenia kolorów nie będą się lubić. Dodatkowo jeśli urządzamy pomieszczenia w chłodnych odcieniach i nagle postanowimy jedną ścianę zrobić w intensywnym kolorze będzie się to ze sobą dość mocno gryzło. To samo tyczy się mebli – meble skandynawskie i te z art deco lub ze stylu kolonialnego zdecydowanie mogą nie być najlepszym rozwiązaniem. Konsekwencja jest bezpieczna. Jeśli jednak mamy artystyczną duszę i wyczucie postawmy na swoją intuicję i dajmy się ponieść wenie. Jeśli chodzi o rozmieszczenie to najłatwiej wszystko byłoby dać w kąt lub pod ścianę zostawiając środek pomieszczenia zupełnie pusty, prawda? Niekoniecznie. Jeśli nie wiemy w jaki sposób rozstawić meble, jak je łączyć, jak najlepiej rozplanować przestrzeń, by była funkcjonalna, ale i wyglądała ładnie – poprośmy o pomoc specjalistę. 

Dom jak z katalogu

Zdarza się, że kiedy nie mamy pomysłu myślimy, że to, co jest w katalogu świetnie sprawdziłoby się w naszym wnętrzu – nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, że zdjęcia katalogowe wykonywane są we wnętrzach ekspozycyjnych w studiach foto z fantastycznym oświetleniem. Jeszcze gorszą opcją będzie sugerowanie się wizualizacjami – to, co wirtualne często nijak ma się do rzeczywistości. Tanie ładne meble również sprawdzą się doskonale, jeśli tak sobie zażyczymy.

Podążanie za modą 

Niezwykle łatwo jest wpaść pułapkę mody. Często za nią podążamy, nawet nieświadomie. Oglądamy mnóstwo katalogów, zdjęć znajomych, wchodzimy na Pinterest. Widzimy co jest modne, co się sprawdza, co z czym łączyć i…przenosimy to do swojego wnętrza. Pamiętajmy jednak, że styl w jakim aranżujemy wnętrze powinien być w zgodzie z nami samymi – tylko wtedy pozostanie ponadczasowy. Moda i tendencje przemijają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *